Adres rejestracyjny dla firmy POZNAŃ

Czym tak naprawdę jest wirtualne biuro Poznań?

W dzisiejszych czasach wiele firm powstających na rynku musi zmierzyć się z wysokimi kosztami, między innymi za wynajem powierzchni biurowej. W związku z tym warto zastanowić się nad obniżeniem wydatków i skorzystać z usług wirtualnego biura. Jest to usługa dość świeża na polskim rynku, więc nie wszyscy jeszcze ją znają. E-biuro umożliwia zarejestrowanie firmy pod swoim adresem oraz pomaga w kompleksowej obsłudze związanej z dokumentacją. Co więcej, przedsiębiorca w ramach wykupionego pakietu może liczyć na prowadzenie jego firmowej poczty, odbieranie i wysyłanie listów oraz przyjmowanie połączeń od klientów. Można śmiało powiedzieć, że e-biuro przejmuje rolę sekretariatu. Mojej uwadze nie może umknąć fakt, iż część z nich dostępnych na rynku ma możliwość wynajęcia sali konferencyjnej, w której przedsiębiorca może umówić się z klientem na spotkanie biznesowe.

Plusy rejestracji firmy w wirtualnym biurze w Poznaniu

Wirtualne biuro najbardziej popularne jest wśród osób wykonujących wolne zawody, prowadzących start-upy czy osób, które dopiero otworzyły swoją działalność. Tak naprawdę każdy przedsiębiorca może skorzystać z tej usługi. Bez wątpienia plusem jest mniejszy koszt korzystania z takiego biura niż konieczność wynajmowania powierzchni biurowej. Tym bardziej, jeśli biznesmen chce prowadzić działalność w prestiżowym miejscu. Takie położenie jest dla przedsiębiorstwa jak najbardziej na plus. Dzięki takiej usłudze można zaoszczędzić na zatrudnianiu pracowników np. do prowadzenia sekretariatu. Oczywiście, jeśli przedsiębiorca ma większe wymagania co do prowadzenia biura, wówczas musi liczyć się z dodatkowym kosztem, jeśli usługa taka występuje poza pakietem, który wybrał na początku. Co więcej, wszystkie koszty jakie trzeba ponieść w związku z korzystaniem z usługi e-biura można wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Dzięki czemu obniża się wysokość podatku dochodowego odprowadzanego do Urzędu Skarbowego.

Minusy wirtualnego biura POZNAŃ – czy w ogóle jakieś są?

Jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy. Warto być ich świadomym przed ostatecznym podpisaniem umowy. Należy pamiętać, że Urząd Skarbowy w Poznaniu uważniej zwraca się ku biurom wirtualnym i może je kontrolować częściej niż inne firmy. Ale nie zapominajmy, że w takiej jednostce pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy są doskonale przygotowani do wizyty urzędników. W związku z czym nie należy się obawiać, że spotkanie z pracownikiem urzędu może wpłynąć negatywnie na wizerunek przedsiębiorstwa. Trzeba liczyć się również z tym, że godziny pracy biura są ściśle określone. W związku z czym, jeśli klient ma czas na spotkanie tylko w godzinach późno popołudniowych może to być nieco utrudnione. Oczywiście należy pamiętać o kwestiach prawnych. Ale, jak na razie, orzecznictwa sądów są przychylne działalności e-biura.

Podsumowując, wirtualne biuro jest doskonałym pomysłem na start, jak i w dalszej perspektywie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przed podpisaniem umowy warto ją dokładnie przeanalizować, a nie jasne zapisy od razu wyjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.